مقالات

همه چیز درباره انواع جعبه لوح!!!

همه چیز درباره انواع جعبه لوح!!!

همه چیز درباره انواع جعبه لوح!!!

همه چیز درباره انواع جعبه لوح!!! تیتر جنجالی امروز وبلاگ آریان مارک است. آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چقدر از لوح های تقدیر می دانید؟ فکر می کنید که این محصولات چقدر می توانند برای شما کاربردی باشند؟ اصلا چقدر از جعبه های لوح خوشتان می آید؟ وجود جعبه های لوح چه مزیتی دارند؟ و چه تاثیری روی لوح های تقدیر می گذارند؟ و ده ها سوال دیگر که امروز با خواندن این مقاله به پاسخ آن ها می رسید.

پس امروز هم مقاله تخصصی “همه چیز درباره انواع جعبه لوح!!!” را بخوانید و لذت ببرید؛ و در انتها هم ما را با ارسال دیدگاه های ارزشمندتان به نوشتن مقاله های بیش تر دلگرم کنید.

چگونه از افراد و گروه های خاص تشکر و قدردانی کنیم؟

پیش از صحبت درباره جعبه لوح تقدیر، بهتر دانستیم که بدانیم خود لوح تقدیر چیست. امروزه با صنعتی شدن سبک زندگی انسان ها، اگر بخواهیم از گروهی خاص تقدیر و تشکر کنیم، شاید به سختی بتوانیم هدیه ای در خور و شایسته ایشان را بیابیم. هر چند که در این میان باید سلیقه افرادی را که می خواهیم به ایشان هدیه دهیم را هم مد نظر داشته باشیم.

حال تصور کنید که قرار است چنین هدیه ای در مراسمی رسمی و با شکوه به افراد تقدیم شود؛ که این موضوع خودش کار را به اندازه کافی سخت تر می کند.

چاره چیست؟

از نظر بسیاری از افراد و سازمان ها، بهترین روش سپاس گزاری از دیگران، ارائه لوح تقدیر به ایشان است. زیرا هم رسمی و شکیل است، و هم سلیقه افراد بیش از حد در آن دخیل نیست. و از همه مهم تر این که اغلب قیمتی مناسب دارد.

همه چیز درباره انواع جعبه لوح!!!

لوح تقدیر چیست؟

عبارت است از متنی ادبی که با مهر یا امضای شخصی یا سازمانی خاص معتبر و ارزشمند می گردد. اغلب افراد از آن ها در مراسم های رسمی برای قدردانی از دیگران بهره می برند. البته لوح های تقدیر عموما داخل جعبه هایی نفیس نگه داری شده و به اشخاص تقدیم می گردند. به این جعبه های خاص، جعبه لوح یا جعبه لوح تقدیر می گویند.

در واقع لوح های تقدیر، قطعه حکاکی یا چاپ شده هستند. این حکاکی و چاپ می تواند مسطح یا حتی برجسته نیز باشد. البته فراموش نکنید که هر کدام را که بخواهید، روی یکی از متریال های زیر باید اجرا نمایید:

که اغلب بنا به سلیقه و انتخاب مشتری یکی از مواد بالا برای چاپ و حکاکی لوح تقدیر، مورد استفاده قرار می گیرد.

همه چیز درباره انواع جعبه لوح!!!

انواع لوح تقدیر از نظر محتوا به چند دسته تقسیم می شوند؟

لوح های تقدیر با اهداف گوناگونی به افراد یا سازمان ها و گروه های خاصی ارائه می شوند. همین اهداف باعث می شوند تا محتوای آن ها با یک دیگر تفاوت داشته باشند. به گونه ای که بتوان آن ها را به دسته هایی مجزا تقسیم کرد. برخی از این دسته ها عبارت اند از:

 • لوح های تقدیر فرهنگی و هنری
 • لوح های تقدیر یادبود یا بزرگداشت
 • لوع های تقدیر ورزشی
 • لوح های تقدیر علمی و پژوهشی
 • لوح های تقدیر اداری یا سازمانی
 • و …

جعبه لوح تقدیر چیست؟

در بخش های قبل هم اشاره کردیم که لوح های تقدیر نیاز به جایگاهی ویژه دارند. آن ها را عموما در جعبه هایی خاص و نفیس نگه داری می کنند. و حتی هنگام اهدا به افراد هم با همان جعبه ها، اهداشان می کنند. به این جعبه های زیبا و منحصر به فرد جعبه لوح می گویند.

جعبه های لوح معمولا به شکل های زیر در بازار دیده می شوند:

 • جعبه لوح های مخملی
 • جعبه لوح های جیر
 • جعبه لوح های چوبی
 • جعبه لوح های فلزی
 • و …